Dizayn Demiryolu Raylı Sistemler
Dizayn Demiryolu yurtdışına makas ihraç edecek

Dizayn Demiryolu yurtdışına makas ihraç edecek

http://www.trenhaber.com/tcdd-haber/dizayn-demiryolu-yurtdisina-makas-ihrac-edecek-h969.html 

 

 

Anadolu Organize Sanayi Bölgesi’nde 12 yıldır faaliyet gösteren Dizayn Demiryolu Raylı Sistemler ve Savunma Endüstrisi, yüksek yerli üretim katkı oranıyla ürettiği demiryolu makaslarını yurt dışına ihraç etmeye hazırlanıyor.

 

TCDD’nin bir çok projesinde imzası olan firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Orbayraylı sistemlerde yabancı üreticiye bağlı kalınmaması gerektiğini kaydetti. Orbay şunları söyledi:

“Yüzde 61,42 yerli katkı oranıyla ülkemizi yurt dışında temsil edeceğiz. Yurt dışındaki firmaları bizlere yaptığı stratijeyi onların üzerinde kullacağız. Malzemeleri temin ederek yerli üretim imzasıyla tekrardan piyasaya süreceğiz. Yurtdışına bağlı kalmak sektörün gelişmesi açısından zarar verici. Yüksek yerli üretim katkı oranıyla imal ettiğimiz ürünleri yurt içinden sonra yurt dışına satmayı planlıyoruz. Bu sayede raylı sistemler sektöründe yerli üretimin kalitesi artacak.”

Dizayn Demiryolu Raylı Sistemler ve Savunma Endüstrisi 6 bin metrekare kapalı, 5 bin metrekare açık alana sahip tesislerinde üretim yapıyor.